تبلیغات
لشکر رزمنده انصار المهدی موعود (عج) زرقان - مطالب هفته اول خرداد 1391
 
آیا تا به حال در کلاس آموزشی معارف مهدویت شرکت کرده اید؟

تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
آخرین بروز رسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازدید :


ثامن تم؛مرجع قالب وابزار رایگان مذهبی
 
 
نویسنده : مهدی ملاصادقی
تاریخ : یکشنبه 7 خرداد 1391
نظرات

۱. ارزش جوانی

زندگی انسان‌ها سه مرحله دارد: کودکی، جوانی و پیری. جوانی، مرحله قدرت و قوّت است که ناتوانی از دو سو آن را احاطه کرده است. بنابراین، بهار عمر انسان، جوانی است.

انسان در پیمودن راه زندگی و پستی‏‌ها و بلندی‏‌های آن، مانند کوه‏نوردی است که یک روز دامنه فراز را می‌‏پیماید تا خود را به مرتفع‏‌ترین قله کوه برساند و روز دیگر از دامنه نشیب می‌‏گذرد تا به آخرین نقطه نزولی برسد. هنگام پیمودن دامنه فراز، هر روز که بر وی می‌‏گذرد، چشم‌اندازش وسیع‏‌تر می‌‏شود و نقاط تماشایی را بیشتر می‌‏بیند. وقتی که به قله کوه قدم می‌‏گذارد، بر همه‏ جا مسلط می‌‏شود و عالی‏‌ترین منظره‏‌ها را می‌‏بیند. برعکس، هنگام پیمودن راه نشیب، هر روز که بر او می‌‏گذرد، چشم اندازش محدود‌تر می‌‏شود و نقاط تماشایی، یکی پس از دیگری از نظرش پنهان می‌‏شوند.

روزهای جوانی، رسیدن به بالا‌ترین مرحله زندگی است. از دیدگاه جوان، منظره‏‌های زیبا و چشم‏‌اندازهای دل‏‌انگیز بسیار است. روح جوانان لبریز از آرزو‌ها و سرشار از عشق و امید است. روزهای جوانی، دوران درخشندگی زندگی، شادمانی، قوت و قدرت نشاط و امید، کار و کوشش، شور و هیجان است.

۲. توجه پیامبر اعظم (صلی‌الله‌) به جوانان

پیشوای عالی‏قدر اسلام به لیاقت و کارآیی جوانان در امور جامعه اسلامی توجه داشت و در حکومت نوبنیاد خود، از نسل جوان استفاده می‌‏کرد.

مصعب بن عمیر یکی از اصحاب جوان پیامبر اسلام پیش از هجرت بود. او بسیار زیبا و عفیف، بلند همت و جوان‌مرد بود. پدر و مادرش به وی علاقه بسیاری داشتند و مورد تکریم و احترام مردم مکه بود. بهترین لباس‏‌ها را می‌‏پوشید و به «طاووس حرم» معروف بود. او شیفته سخنان آسمانی پیامبر اکرم (صلی‌الله‌) و مجذوب گفتار نافذ حضرت شد و آیین اسلام را پذیرفت. پدر و مادرش خشمگین شدند و او را در خانه زندانی کردند، ولی این مجازات در وی اثری نگذاشت و در مسلمانی ثابت‌قدم ماند و پس از هجرت، در جنگ احد به شهادت رسید.

مصعب بن عمیر یک سال پیش از هجرت، به عنوان نخستین مبلّغ اسلام از سوی پیامبر مأموریت یافت به مدینه برود و مردم را برای هجرت آماده کند. مصعب، با حرارت و نیروی ایمان، با شور و هیجان جوانی و در کمال اخلاص، کار خود را آغاز کرد. او با گفتار آتشین در سخنرانی، آهنگ گرمش در تلاوت قرآن، اخلاق پسندیده‏‌اش در معاشرت با مردم، افکارشان را زیر و رو کرد و آنان بیش از پیش به اسلام گرویدند.

همچنین گفته‏‌اند پس از فتح مکه، پیامبر اکرم (صلی‌الله‌) و مسلمانان گرفتار جنگ حنین شدند. پیامبر از مکه خارج شد، ولی لازم بود در آن شرایط حساس، فرمانداری شایسته برای مکه برگزیند. پیشوای اسلام، از میان تمام مسلمانان، جوان بیست و یک ساله‏‌ای به نام عتاب بن اسید را برای آن مقام برگزید و در برابر گله‏‌مندی بعضی از بزرگان دستور داد که همه باید از او پیروی کنند. عتاب تا آخر عمر پیامبر، فرماندار مکه بود و مکه را به شایستگی اداره کرد.

نمونه دیگر آن است که پیامبر اکرم (صلی‌الله‌) در آخرین روزهای عمرش، فرماندهی لشکر اسلام را به اسامة بن زید سپرد. به طور کلی، چنین نمونه‌هایی نشان‌دهنده توجه ویژه حضرت به جوانان شایسته است. همچنان‏که در زندگی ائمه اطهار هم به موارد فراوانی از این دست می‌‏توان اشاره کرد.


مرتبط با: متفرقه ,
نویسنده : مهدی ملاصادقی
تاریخ : یکشنبه 7 خرداد 1391
نظرات

دعاها و زیارتهای مربوط به ساحت مقدس امام زمان و صاحب اختیار عوالم امکان، بخش مهمی از فرهنگ شیعه را به خود اختصاص داده است. این گستردگی منشأیی جز این ندارد که آن حضرت، خاتم اوصیا و امید امتهاست.

جمع آوری و تدوین ادعیه و زیارات مربوط به آن حضرت به صورتهای مختلفی تاکنون انجام شده و دایره وسیعی دارد. در این نوشته به چند نمونه مشهور آنها اشاره می شود، دعا برای وجود شریف امام زمان(عج الله) در دعاهای مخصوص به حضرت محدود نمی شود؛ بلکه در زیارات ائمه و اعمال شب و روز جمعه و حتی در دعاهای نماز و غیره نیز به چشم می خورد؛

۱. دعای ندبه

دعای ندبه از اعمال سرداب مقدس امام زمان(عج الله) و نیز از اعمال عید فطر و روز جمعه است، و خواندن آن در همه اوقات مناسب است.

این دعا گر چه مربوط به امام زمان(عج الله) است، ولی می توان گفت یک دور عقاید تشیع در آن آمده است.

در این دعا ابتدا توحید و سپس نبوت انبیاء(ص) و پیامبر و بعد مسأله وصایت امیرالمؤمنین، علیه السلام و فتنه های پس از پیامبر(ص) آمده و پس از اشاره ای به ائمه(ع)، موضوع امام زمان(عج الله) آورده شده و درباره غیبت و دیگر جوانب مربوط به آن حضرت در قالب شکوای دل خطاب به حضرت آمده است و در آخر هم دعاهایی بسیار مختصر و جامع آمده است.۱


۲. دعای عهد

از امام صادق، علیه السلام، روایت شده که فرمودند:

هر کس چهل روز صبح هنگام، دعای عهد را بخواند از یاران قائم ما است و اگر قبل از ظهور آن حضرت از دنیا برود خداوند او را در زمان ظهور از قبر بیرون می آورد که در خدمت حضرت باشد. خداوند به هر کلمه ای از این دعا هزار حسنه عطا فرماید و هزار گناه محو می نماید.

دعای عهد ابتدا خداوند را به اسامی و صفات می خواند و بعد صلوات بر امام زمان(ع) است. سپس دعاهایی در مورد آن حضرت و فرج او و نیز حضور ما در زمان حضرت و دیدار روی حضرت دارد.


مرتبط با: مهدویت ,
نویسنده : مهدی ملاصادقی
تاریخ : یکشنبه 7 خرداد 1391
نظرات
رفیق من، نیك بنگر كه امام عصر و زمانت را چگونه یافته ای؟ و آن مهربان امیر مهر را به چه وصفی شناخته ای؟ ... او را امام مهر یافته ای، یا امام قهر؟! او را مولای هدایت و تربیت دانسته ای، یا نماد خونریزی و خشونت؟!... به خدایی كه جانم در دست اوست، هنوز او را نیك نشناخته ایم و دل به جمال خدایی اش نباخته ایم:...
اینك خواهر و برادرم كه داعیه دار محبت و معرفت اویی، در آئینه این داستان به دقت بنگر و میزان معرفت خویش را به ساحت حضرتش بار دیگر باز نگر:

شیخ علی حلاوی، پارسا مردی عابد و زاهد بوده كه همواره در انتظار ظهور حضرت مهدی روحی فداه به سر می برده است. آن جناب در ضمن مناجات هایش مولایمان را چنین خطاب می كرده است:
«مولاجان، دیگر دوران غیبت تو به سر آمده و هنگامه ظهورت فرا رسیده است... یاوران مخلص تو به تعداد برگ درختان و قطره های باران درگوشه و كنار جهان پراكنده اند... اینك بیا و بنگر كه در همین شهر كوچك حله، یاوران پا به ركاب تو بیش از هزار نفرند... آقاجان، پس چرا ظهور نمی كنی تا دنیا را لبریز از عدل و داد نمایی؟!»
شیخ علی حلاوی عاقبت روزی از رنج فراق سر به بیابان می گذارد و ناله كنان به ساحت امام زمان روحی فداه خطاب و عتاب می كند كه «غیبت تو دیگر ضرورتی ندارد... همه آماده ظهورند... چرا نمی آیی؟!»
در آن هنگام، ناگاه مردی به ظاهر بیابان گرد را نزد خود حاضر می بیند كه از او می پرسد: «جناب شیخ، روی عتاب و خطابت با كیست؟» و او پاسخ می دهد: «روی سخنم با امام زمان و حجت وقت است كه با این همه یارو یاور كه بیش از هزار نفر آنان در حله زندگی می كنند و با وجود این همه ظلم كه عالم را فرا گرفته است، چرا ظهور نمی كند!»
آن مرد عرب می فرماید: «ای شیخ، منم صاحب الزمانبا من این همه عتاب مكن! حقیقت چنین نیست كه تو می پنداری. اگر در تمام جهان 313 نفر از اصحاب و یاوران مخلص من پا به عرصه گذارند، ظهور می كنم. ... و اما در شهر حله كه می پنداری بیش از 1000 نفر از یاوران من حاضرند، جز تو و فلان شخص قصاب، احدی در ادعای محبت و معرفت ما صادق نیست. اگر می خواهی حقیقت امر بر تو آشكار شود، به حله باز گرد و خالص ترین مردانی را كه می شناسی به همراه همان مرد قصاب، در شب جمعه به منزلت دعوت كن و برای ایشان در حیاط خانه خویش مجلسی آماده كن!... پیش از ورود مهمانان، دو بزغاله به بالای بام خانه ات ببر و آن گاه منتظر ورود من باش تا تو را به حقیقت امر رهنمون شوم!»
شیخ علی حلاوی، با شادی و سرور فراوان، بلافاصله به شهر حله باز می گردد و یك راست خانه آن مرد قصاب می رود و ماجرای تشرف به محضر امام زمان(عج الله) را بازگو می كند.
این دو نفر، پس از بحث و بررسی فراوان، از میان بیش از هزار نفری كه جملگی را از عاشقان و منتظران حقیقی مهدی موعود روحی فداه می دانستند، 40نفراز بهترین ها را انتخاب نموده و برای شب جمعه به منزل شیخ دعوت می نمایند تا به فیض دیدار مولایشان نایل شوند.

مرتبط با: مهدویت ,
نویسنده : مهدی ملاصادقی
تاریخ : یکشنبه 7 خرداد 1391
نظرات
مقام معظم رهبری - عصرظهور 

 

شش کلیپ صوتی از سخنان مقام رهبری با موضوع امام زمان (عج)

 

موضوع :

  1. زیباییها و درس انتظار
  2. امام زمان(عج)و چرایی انتظار فرج
  3. حکومت مستضعفان بر زمین
  4. حضور حجت خدا در بین مردم
  5. معنای انتظار و آمادگی برای درک حضور
  6. مشکلات زندگی بشری در عصر غیبت
  7. نتایج اعتقاد به مهدویت

 

 

دانلود صوت ها :

 

شماره صوت

حجم صوت

دریافت صوت

۱۹۴۳ کیلوبایتزیباییها و درس انتظار ( افضل الاعمال )
۲۱.۱۳ مگامام زمان(عج)و چرایی انتظار فرج ( انتظار فرج )
۳۹۲۵ کیلوبایتحکومت مستضعفان بر زمین  
۴۱.۷۶ مگحضور حجت خدا در بین مردم
۵۷۳۱ کیلوبایتمعنای انتظار و آمادگی(منتظر ولی خدا )
۶۱.۶۰ مگمشکلات زندگی بشری در عصر غیبت
۷۸۳۱ کیلوبایتنتایج اعتقاد به مهدویتمرتبط با: دانلود صوتی ,
نویسنده : مهدی ملاصادقی
تاریخ : یکشنبه 7 خرداد 1391
نظرات

«ای سید و مولای ما پیش خداوند متعال گواهی بده كه ما در راه دین تو تا آخرین نفس ایستاده­ایم.»

سخنرانی مقام معظم رهبری - ای سید و مولای ما

 

مناجات حضرت آیت الله العظمی سید علی خامنه ای (مد ظله العالی) با امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف به صورت میكس شده برای دانلود در پایگاه عصرظهور قرار گرفت .

 

حجم فایل : 1.86 MB

فرمت فایل : MP3

زمان فایل : ۱:۳۰ دقیقه

لینك دانلود :  دریافت فایل

 

 

 

 


مرتبط با: دانلود صوتی ,
نویسنده : مهدی ملاصادقی
تاریخ : یکشنبه 7 خرداد 1391
نظرات

نسخه 3/5 کلیات مفاتیح الجنان شامل متن کامل ادعیه، اعمال، زیارات، ملحقات و حاشیه این کتاب شریف است.در این ویرایش علاوه بر تمامی خصوصیات نسخه قبلی امکان نصب بر روی گوشی های لمسی اضافه شده است.
همچنین نسخه اول صحیفه سجادیه با امکانات ویژه جهت بهره جستن بیشتر از گنجینه مناجاتهای سید ساجدین امام زین العابدین علیه السلام به علاقمندان محترم ارائه می گردد

 

 

 

 

مفاتیح الجنان:

ویژگیهای نسخه سوم مفاتیح الجنان:* شامل متن كامل ادعیه، اعمال، زیارات، ملحقات و حاشیه مفاتیح الجنان (کتاب باقبات الصالحات)
* نرم افزار با زبان برنامه نویسی java تهیه شده  و قابل نصب بر روی انواع گوشی های موبایل است.
* عملكرد مستقل برنامه برای نمایش و تایپزبان فارسی (پشتیبانی از زبان فارسی در تمام گوشی ها)
* پشتیبانی از صفحات لمسی
* امكان بزرگنمایی (جهت استفاده در گوشی هایبا وضوح نمایی Resolutionبالا)
* تغییر اندازه قلم
* ایجاد فهرست شخصی
* امكان دسترسی سریع به ادعیه، اعمال و زیارات معروف
* امكان استفاده از فیلتر در فهرست ها ( محدود کردن فهرست)
* سرعت بالا و حجم بسیار کم نرم افزار
* نمایش اعراب با رنگ متفاوت
* نمایش شماره خطوط با امکان انتقال به خط مورد نظر
* از آن جا که این نرم افزار به صورت رایگان ارائه شده است، شما کاربر عزیز می توانید آن را به سهولت در اختیار دیگران قرار دهید.دانلود مفاتیح الجنان نسخه 3.5 (حجم: 2 مگابایت)

(توجه: ابتدا فایل را از حالت زیپ خارج و سپس نصب نمایید)

 


مرتبط با: نرم افزار ,
نویسنده : مهدی ملاصادقی
تاریخ : یکشنبه 7 خرداد 1391
نظرات

دراین فصلنامه این مباحث مطرح شده است

:: سرمقاله
» فصل آخر 
» جان و جانان 
» گفت‏وگو با استاد محسن قرائتى 
:: اعتقادی
» مبانى اعتقادى مهدویت (1) 
» مبانى كلامى مهدویت 
» نگاهى دوباره به انتظار (1) 
» یوسف زهرا علیه السلام 
» بررسى افسانه‏ى جزیره‏ى خضراء (1) 
:: تاریخی
» تاریخ عصر غیبت كبرى (1) 
» سازمان رهبرى شیعه در عصر غیبت صغرى 
» مهدى منتظر (عج) و سیر تاریخى و نشانه‏هاى ظهور

:: منبع شناسی
» نگاهى به كتاب غیبت نعمانى (1)

:: حدیث شناسی
» بررسى احادیث مهدویت و ولادت حضرت مهدى (عج) 
:: آسیب شناسی
» آسیب‏شناسى تربیتى مهدویت 
:: فرقه شناسی
» مهدویت و فرقه‏هاى انحرافى (1) 
:: دعا شناسی
» مرورى بر دعاى ندبه (1) 
:: كتاب شناسی
» تاریخ سیاسى غیبت امام دوازدهم (عج)

 

 

 

دریافت کتابمرتبط با: دانلود کتاب ,
نویسنده : مهدی ملاصادقی
تاریخ : یکشنبه 7 خرداد 1391
نظرات
این مجموعه با عنوان کتابخانه مهدویت از سری برنامه های نورالمبین می باشد که جهت اشاعه فرهنگ مطالعه و آشنایی بیشتر با مهدویت فراهم شده  است .در این مجموعه سی و دو عنوان کتاب به زبانهای فارسی و عربی پیرامون مهدویت و امام زمان (عج) و سیره حضرت جمع آوری شده است. امید است از این کتب در اوقات فراغت برای آشنایی بیشتر با آن حضرت و انس بیشتر با مهدی فاطمه (عج) استفاده شود.

التماس دعا


مرتبط با: دانلود کتاب ,
نویسنده : مهدی ملاصادقی
تاریخ : یکشنبه 7 خرداد 1391
نظرات

آینه ای ترك خورده ام كه در انتظارت خرد خواهم شد .. می دانم كه اگر نیایی

مثل  برگهای پائیز خواهم ریخت ..

مثل مسیله خشك خواهم شد و مثل شبنم خواهم ریخت .. می دانم كه بی تو نمی توان

بر حریر نازك زندگی شادمانه زیست و از طبیعت انتظار طراوت داشت...

بهارمان پوسیده ، عشق از در منزلمان رخت بسته، اشك در گوشه ی چشمانمان خیمه بر

پا كرده ، آفتاب پرتوی خود را از قلب های مان ربوده، لبخند از لبانمان پر

گشوده... و تو نیستی تا ببینی اشك یتیمی صورت شیعیانت را غرق ماتم كرده...

سوگند به تمام احساساتم كه اگر بیایی زمین بوس قدم های استوارت خواهم شد ..

سوگند به تمام وجودم كه اگر بیایی مرگ را مهمان آرزو هایم خواهم كرد ..

بیا .. بیا كه دگر اشك چشم منتظرانت خشك گشته ، رنگ رخسارشان به زردی

گرائیده ،قلب هایشان در غم فراقت شكسته، جانهایشان از غم تنهایی آتش

گرفته...

بیا كه دل منتظرانت امواج سهمگین دریا را به ستوه آورده و بی تابی سوز فراغت

عاشقانت طاقت زندگی را از جانشان ربوده ..

بیا كه دگر قلمها جوهری برای سوختن و زبانی برای گفتن ندارند...

بیا كه دوباره بحیره راهی كوچه ها گشته.. علی سر برچاه كرده. زانوی غم به

سینه گرفته. زینب به اسارت رفته...پهلوی مادرت شكسته..

ادامه مطلب
مرتبط با: مهدویت ,

 
 
«««بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ
به نام خداوند بخشنده مهربان

اللَّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَهِ بنِ الحَسَن
خدایا، ولىّ‏ ات حضرت حجّه بن الحسن

صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ فِی
که درودهاى تو بر او و بر پدرانش باد

هَذِهِ السَّاعَهِ وَ فِی کُلِّ سَاعَهٍ
در این لحظه و در تمام لحظات

وَلِیّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَ
سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر

دَلِیلًا وَ عَیْناًحَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ
و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى

طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِیهَا طَوِیلا"

که خوشایند اوست ساکن زمین گردانیده،
و مدّت زمان طولانى در آن بهره‏مند سازى»»»»
سلام بر مهدی (عج) و روزی که می آید و آن روز....
آرزو دارم وقتی مهدی موعود می آید در رکاب حضرت شهید بشوم
آروز دارم وقتی حضرت می آید اگر مرا لایق دانست یکی از سربازانش باشم
آرزو دارم که با مهدویت زندگی بکنم
همین که هر روز به یادش می افتم و بغضم می گیرد
اما دیگر توان این را ندارم که از خود حرکتی بکنم
و با قدم های کوچک خود به یاری او بشتابم
گناه این مردم مانع این می شود
که کسی بتواند یار مهدی باشد
اما دلم به این خوش است که همیشه از او یاد می کنم
همیشه صدا می زنم مهدی جان!!!
آخ که فقط نام مبارکش دلم را به لرزه می اندازد
یا مهدی!! قربان چشمایت بشوم که هر روز برای گناه من گریه می کنی
تا عذاب برایم نیاید
دنیا دیگر دارد تمام می شود
ای خدای مهربان!!!
نظری به این دنیا بکن!
یا مهدی!!
نظری بر ما بنده ضعیف بکن!!!
چشم ما همیشه با اشک خود راه را برای آمدن تو شست و شو می دهد
پس بیا قبل از اینکه اشک چشم هایمان خشک شود
یا مهدی جان!!!!
بیا.............................
وبلاگ بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود عجّل الله تعالی فرجه و الشریف شعبه زرقان ، با هدف ترویج فرهنگ مهدوی وبا استعانت از خداوند متعال وامدادهای حضرت ولیعصر عجّل الله تعالی فرجه و الشریف فعالیت خود را آغاز نموده است و إن شاء الله با همیاری شما عزیزان طی طریق خواهد نمود...
و اما کانون فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) :
این کانون از سال 1390 مصادف با عید سعید غدیر تحت حمایت بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) فارس با حضور حاج آقا حدائق مدیریت محترم بنیاد فارس با مدیریت امام جمعه محترم شهر حاج آقا موحدی در شهر زرقان افتتاح گردید که فعالیتهای فرهنگی مهدوی را در راس برنامه های خود دارد.اللهم عجّل لولیّك الفرج
07124224434

mosleh zaman