نظرسنجی

آیا تا به حال در کلاس آموزشی معارف مهدویت شرکت کرده اید؟

درباره ما


«««بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ
به نام خداوند بخشنده مهربان

اللَّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَهِ بنِ الحَسَن
خدایا، ولىّ‏ ات حضرت حجّه بن الحسن

صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ فِی
که درودهاى تو بر او و بر پدرانش باد

هَذِهِ السَّاعَهِ وَ فِی کُلِّ سَاعَهٍ
در این لحظه و در تمام لحظات

وَلِیّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَ
سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر

دَلِیلًا وَ عَیْناًحَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ
و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى

طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِیهَا طَوِیلا"

که خوشایند اوست ساکن زمین گردانیده،
و مدّت زمان طولانى در آن بهره‏مند سازى»»»»
سلام بر مهدی (عج) و روزی که می آید و آن روز....
آرزو دارم وقتی مهدی موعود می آید در رکاب حضرت شهید بشوم
آروز دارم وقتی حضرت می آید اگر مرا لایق دانست یکی از سربازانش باشم
آرزو دارم که با مهدویت زندگی بکنم
همین که هر روز به یادش می افتم و بغضم می گیرد
اما دیگر توان این را ندارم که از خود حرکتی بکنم
و با قدم های کوچک خود به یاری او بشتابم
گناه این مردم مانع این می شود
که کسی بتواند یار مهدی باشد
اما دلم به این خوش است که همیشه از او یاد می کنم
همیشه صدا می زنم مهدی جان!!!
آخ که فقط نام مبارکش دلم را به لرزه می اندازد
یا مهدی!! قربان چشمایت بشوم که هر روز برای گناه من گریه می کنی
تا عذاب برایم نیاید
دنیا دیگر دارد تمام می شود
ای خدای مهربان!!!
نظری به این دنیا بکن!
یا مهدی!!
نظری بر ما بنده ضعیف بکن!!!
چشم ما همیشه با اشک خود راه را برای آمدن تو شست و شو می دهد
پس بیا قبل از اینکه اشک چشم هایمان خشک شود
یا مهدی جان!!!!
بیا.............................
وبلاگ لشکر رزمنده انصارالمهدی موعود (عجل الله تعالی فرجه الشریف زرقان، با هدف ترویج فرهنگ مهدوی وبا استعانت از خداوند متعال وامدادهای حضرت ولیعصر عجّل الله تعالی فرجه و الشریف فعالیت خود را آغاز نموده است و إن شاء الله با همیاری شما عزیزان طی طریق خواهد نمود...

اللهم عجّل لولیّك الفرج

ایجاد کننده وبلاگ : mosleh zaman


ثامن تم؛مرجع قالب وابزار رایگان مذهبی


به نام خدا

پرسش: آیا امام مهدی وجوود جسمانی دارند یا نورانی؟

پاسخ: حضرت وجود جسمانی دارند. البته طبق برخی روایات و معارف اسلامی پیشوایان غیر از این بدن جسمانی دارای حقایق نورانی هستند. در روایتی از پیامر اكرم(ص) آمده است:”اول چیزی كه خداوند خلق كرد، نور من بود” (بحار الانوار، ج1، ص97)
و نیز فرمود: “ای سلمان! اوصیای من را می‌شناسی و آن دوازده نفری كه خداوند برای امامت بعد از من انتخاب كرده است؟ گفتم: خدا و رسولش داناترند، فرمود: ای سلمان! خداوند مرا از نور خود خلق كرد و مرا خواند، پس اطاعت كردم. و خلق كرد از نور من علی را پس خواند او را و او اطاعت كرد. و خلق كرد از نور من و علی، نور فاطمه را پس خواند او را و او اطاعت كرد. و خلق كرد از نور من و علی و فاطمه، حسن و حسین را، پس آن دو را خواند و آن دو اطاعت كردند. پس نام گزارد ما را به پنج اسم از اسامی خود: خدا محمود است و من “محمد” خدا عالی است و این “علی” خدا فاطر است و این “فاطمه” خدا دارای “احسان” است و این حسن و خدا “محسن” است و این حسین. سپس خلق كرد خدا از ما از صلب حسین(نور حسین) نه امام را،چ پس خواند آنان را و آنان اطاعت كردند”.(بحار الانوار، ج15، ص9).
البته این حرف بدین معنی نیست كه آنها بدن مادی نداشتند؛ بلكه وقتی خداوند اراده كرد كه در دنیا زندگی كنند، آنان را در صلب حضرت آدم(ع) قرار داد تا اینكه در زمان خاص با بدن مادی به دنیا آیند(بحار الانوار، ج15، ص7). ما با توجه به ادله عقلی و نقلی فراوان، معتقد هستیم حضرت مهدی(عج) در سال 255 هـ.ق به دنیا آمدو بنابراین دارای وجود جسمانی است. دلیل‌های فراوانی مانند داستان ولادت و مادر ایشان، غیبت و چگونگی آن، وجود حجت در هر زما در زمین و … در این زمینه وجود دارد.

پرسش: چطور حضرت مثل یک مرد 40 ساله ظهور می کند ؟

پاسخ: گویا مراد شما این است که چگونه ممکن است حوادث روزگار باعث تغییر چهره و شکسته شدن صورت و ناتوانی جسمی حضرت نمیشود؟ در پاسخ باید گفت: به نظر میآید علت اصلی، خواست و قدرت الهی است. بدین معنا که خداوند از طریق اعجاز و خرق عادت، حالت جوانی را در وجود حضرت مهدی(ع) قرار داده است. برای این مطلب از قرآن میتوان نمونه آورد.
خداوند در قرآن کریم در سوره بقره آیه 259 داستان بزرگ مردی از بنی اسرائیل(گویا عزیر بوده است) را ذکر میکند که بر روستایی عبور میکرد در حالی که ویران شده و مردمان آن مرده بودند و استخوانهایشان در معابر در حال پوسیده شدن بود. او گفت: خداوند چگونه اینها را زنده میکند؟ خداوند صد سال او را میراند و جان حیوان(الاغ) او را نیز گرفت ولی طعام او را به حال خود سالم باقی نگه داشت.
پس از صد سال که دوباره او را زنده کرد به او یادآور شد از بین رفتن و حیات دوباره خود و حیوانش را و سالم نگاه داشتن طعامش را . ” فَانْظُرْ إِلى طَعامِكَ وَ شَرابِكَ لَمْ یَتَسَنَّهْ “یک غذا حدودا یک هفته سالم میماند. صد سال 5200 هفته است پس خدا 5200 برابر عمر غذا، آن را سالم و به صورت عادی نگه داشته است. او میتواند امام را نیز به حالت یک جوان حفظ کند.
البته از لحاظ طبیعی نیز ممکن است، یک فرد بتواند طراوت و جوانی خود را حفظ کند اگر بر رموز علمی آگاهی داشته باشد و علم نیز این امر را ممکن پذیر بداند بر این فرض ، امام چون علم کامل دارد میتواند از قواعد علمی نیز مدد بگیرد.

پرسش: چگونگی زیستن امام مهدی در دوران غیبت را بیان فرمایید. شمائل امام زمان در زمان ظهور چگونه خواهد بود؟

پاسخ: این سؤال چند بخش دارد:
الف. حضرت در میان مردم رفت و آمد و از اوضاع آنان خبر دارد و به آنان كمك می‌كند. البته چون ایشان در پس پرده غیبت هستند(یعنی به صورت عادی، شناخته نمی‌شوند). ممكن است مردم ایشان را ببینند ولی او را نشناسند. پس حضرت در میان مردم است؛ ولی به صورت ناشنانس .
ب. از برخی روایات استفاده می‌شود كه افرادی بسیار محدود و خاص در خدمت حضرت می‌باشند و آن بزرگوار را همراهی می‌كنند. البته از جزئیات این مسأله آگاهی نداریم.
ج. از روایات می‌توان استفاده كرد كه حضرت در قیافه مردی چهل ساله ظهور می‌كنند. آن بزرگوار دارای چهره‌ای گندمگون ، پیشانی بلند، ابروانی كشیده، چشمانی درشت وسیاه، دندان‌‌های براق و گشاده است. در گونه راست ایشان خالی مشكین قرار دارد و اندام آن بزرگوار میانه است.

پرسش: سن حضرت مهدی چقدر است؟

پاسخ: 1ـ بر اساس نظر مشهور در تاریخ ولادت امام زمان(عج)، آن بزرگوار در سال 255 هـ‌.ق به دنیا آمده است. بنابراین اكنون (سال 1426) سن شریف آن عزیز 1171 سال می‌باشد.

پرسش: شمایل حضرت از نظر جسمی و روحی ؟

پاسخ: الف. از روایات می‌توان استفاده كرد كه حضرت در قیافه مردی چهل ساله ظهور می‌كنند. آن بزرگوار دارای چهره‌ای گندمگون ، پیشانی بلند، ابروانی كشیده، چشمانی درشت وسیاه، دندان‌‌های براق و گشاده است. در گونه راست ایشان خالی مشكین قرار دارد و اندام آن بزرگوار میانه است.
ب. بعضى از ویژگى‏هاى آن وجود شریف كه در سخنان معصومین علیهم السلام بیان گردیده، از این قرار است:
او اهل عبادت و شب زنده دارى، زهد و ساده زیستى، صبر و بردبارى، عدالت و نیكوكارى است. آن حضرت سرآمد همگان در علم و دانش و وجود نازنینش چشمه‏سار بركت و پاكى است. او اهل قیام و جهاد، رهبر جهانى، انقلابىِ بزرگ، منجى نهایى و مصلح موعود بشریّت است. آن وجود نورانى از تبار رسول خداصلى الله وعلیه وآله وسلم و از اولاد فاطمه زهراعلیهاالسلام و نهمین فرزند از نسل سیدالشهداءعلیه‏السلام است كه به هنگام ظهور بر كعبه تكیه زند و پرچم پیامبر را در دست گیرد و با قیام خود دین خدا را زنده و احكام خداوند را در سراسر گیتى جارى كند و جهان را پر از مهربانى و داد گرداند پس از آن كه پر از جور و بیداد شده باشد.( منتخب الاثر، فصل دوم، از ص 239 تا 383).

سه شنبه های مهدوی:حرکتی خودجوش و اجتماعی است که برای یادآوری عزیزترینی که در این دل مشغولی های زندگی شده است غریبترین، طرح ریزی شده تا شاید با عنایت حضرت صاحب الزمان (عج) باعث چشاندن نمکی از طعم زندگی مهدوی به جامعه گردد.

ما میخواهیم با استفاده از الگوهایی مانند واقعه پیاده روی اربعین حسینی و اردوهای جهادی که شاید بتوان اینان را از تجلی های زندگی مهدوی در عصر ظهور دانست، و از آن به مانوری برای تمرین این سبک زندگی یاد کرد الگو گیری نموده و آن را در زندگی روزمره نیز استمرار دهیم .با این کار میتوان سایر اقشار جامعه که شاید برخورد نزدیکی با این جلوه از سبک زندگی نداشته باشند نیز از توفیقات آن بهره مند شده و با این سبک زندگی آشنا گردند.
.
شعار ما این است که هر کس با هر توانی میتواند خدمتی به مردم ارائه دهد و این خدمات را نذر سلامتی امام زمان عجل الله کنند
ساده ترین و ابتدایی ترین این خدمات میتواند پذیراییی از مردم باشد
فکر کنید در یک روز گرم تابستانی از خیابانی عبور میکنید چیزی که شاید در رویایتان طلب کنید یک لیوان شربت خنک و یا یه ظرف هندوانه است! همانزمان شخصی به شما شربت یا هندوانع تعارف میکند و میگوید این نإر سلامتی امام زمان عجل الله هست و یا در یک روز سرد زمستان با یک لیوان چای داغ و یا یک ظرف لبو از شما پذیرایی شود ویا شخصی شاخه گلی از طرف امام عصر عجل الله به شما هدیه دهد و یا حتی سوار بر تاکسی شدید و در هنگامه محاسبه کرایه راننده به شما میگوید که این سفر شما نذر سلامتی امام زمان عجل الله بوده
حال بیاندیشید این کار چقدر میتواند تاثیر گذار باشد در یادآوری عزیزترینی که در دغدغه های زندگی شده است غریب ترین…
البته این موضوع به پذیرایی منحصر نمیشود بلکه میتوان گفت هر کس با هر توانی میتواند خدمتی ارائه دهد که از نمونه خدمات اراِئه شده دراین کمپین میتوان به ویزیت رایگان پزشکان ، اهدای شاخه گل ، واکس صلواتی ، برنامه برای قشر کودک ، ارائه تخفیف توسط کسبه و همینطور ارائه خدمات رایگان حمل و نقل شهری و … اشاره کرد
باشد که این تلاش ما مورد رضایت حضرت ولیعصر عجل الله قرار گیرد و ان شاءالله با ایجاد جامعه مهدوی زمینه ساز ظهور حضرت باشیم
1آمار بازدید

کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بروز رسانی :
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات